Terapia karmienia

Niejadek – czyli dlaczego moje dziecko nie chce jeść?

Trudności w jedzeniu to temat znany coraz większej ilości rodziców. Skąd się biorą? Dlaczego spotykają akurat nas? Temat jest bardzo szeroki – czasem problem pojawia się już przy rozszerzaniu diety, a niekiedy dziecko „pięknie” jedzące z dnia na dzień po prostu przestaje. Przyczyn może być wiele, a niektóre z nich mają swoje korzenie jeszcze przed poczęciem – co niestety najtrudniej skojarzyć, ale wpływ na repertuar żywieniowy naszego dziecka ma również wszystko co zadziało się w jego dotychczasowym życiu, czy życiu rodzica. Dlatego chcielibyśmy serdecznie zaprosić każdego, kto boryka się z problemami jedzeniowymi swojego dziecka na terapię karmienia!

Jak to wygląda?

Pierwszy etap to diagnoza zaburzeń karmienia, a więc:

  • arkusz wywiadu, który odsyłacie Państwo wraz z filmikami i jadłospisem według ściśle podanej instrukcji,
  • 1x spotkanie konsultacyjne z rodzicami – 55 minut,
  • 1x spotkanie z dzieckiem 55 minut
  • Kolejnym etapem jest terapia karmienia, a więc cykliczne spotkania (częstotliwość dobierana jest indywidualnie dla każdego dziecka), na których otrzymujecie Państwo plan naszej współpracy w oparciu o zasadę małych kroków i wskazówki do pracy w domu. Trening karmienia w terapii integracji sensorycznej skierowany jest do dzieci borykających się z problemami żywieniowymi, między innymi z powodu nieprawidłowego odbioru i przetwarzania bodźców sensorycznych. Zajęcia integracji sensorycznej połączone są z elementami oswajania, a także co zajęcia dostajecie Państwo konkretne wskazówki do pracy w domu.

Ponadto zapewniamy wsparcie dla rodziców dzieci zmagających się z problemem „niejedzenia”, które zakłada wskazówki dla rodzica w zakresie samoregulacji, radzenia sobie ze stresem w sytuacjach żywieniowych i presją otoczenia. Uwaga podjęcie terapii karmienia lub treningu karmienia w terapii integracji sensorycznej możliwe jest tylko po wcześniejszej diagnozie.